Οι ηλεκτρονικές εγγραφές των Πρωτοετών Φοιτητών στις Σχολές και τα Τμήματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης μέσα από την ειδική εφαρμογή του Υπουργείου Παιδείας (eregister.it.minedu.gov.gr) ξεκίνησαν από την Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου και θα διαρκέσουν μέχρι και την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020.

Για τις εγγραφές των επιτυχόντων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020 στα ΑΕΙ, είναι απαραίτητη η ηλεκτρονική εγγραφή. Πρέπει να εκτυπώσετε την αίτηση σας γιατί μόνο τότε θα έχει υποβληθεί οριστικά.

Την επόμενη εβδομάδα θα ακολουθήσει Ανακοίνωση από τη Γραμματεία του Τμήματος όπου θα αναφέρει αναλυτικά τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουν οι Πρωτοετείς φοιτητές για να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών.

Παρακαλούνται οι φοιτητές να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις της Γραμματείας.