Εδώ και δύο δεκαετίες, η Accenture ερευνά συστηματικά το επιχειρηματικό τοπίο, με σκοπό να εντοπίσει αναδυόμενες τεχνολογικές τάσεις με τη μεγαλύτερη δυναμική να αλλάζουν πλήρως τα δεδομένα σε επιχειρήσεις και κλάδους. H έρευνα αυτή, γνωστή ως Accenture Technology Vision, συντάσσεται κάθε χρόνο από τα Accenture Labs και την Accenture Research.

Η φετινή έκδοση σηματοδοτεί την 20η επέτειο του Accenture Technology Vision και τα αποτελέσματά της θα παρουσιαστούν στις 19 Φεβρουαρίου 2020 μέσω Webcast, ειδικά σχεδιασμένου για τις ανάγκες φοιτητών και πρόσφατα αποφοίτων.

Στο πλαίσιο αυτό, θα θέλαμε να προσκαλέσουμε τους φοιτητές να συμμετάσχουν και να ενημερωθούν από τους ηγέτες στο χώρο της τεχνολογίας για:

• τις σημαντικότερες τεχνολογικές τάσεις που θα επαναπροσδιορίσουν το επιχειρείν τα επόμενα τρία χρόνια
  • το πως οι τεχνολογικές αυτές τάσεις δημιουργούν ευκαιρίες για την επαγγελματική τους σταδιοδρομία.