Η εγγραφή των επιτυχόντων/ουσών των Πανελλαδικών Εξετάσεων ΓΕΛ – ΕΠΑΛ έτους 2024, της ειδικής κατηγορίας των πασχόντων από σοβαρές παθήσεις και της ειδικής κατηγορίας των Ελλήνων Πολιτών της Μουσουλμανικής Μειονότητας της Θράκης στις Σχολές και τα Τμήματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης θα πραγματοποιηθεί  ηλεκτρονικά  στο Πληροφοριακό Σύστημα Ηλεκτρονικών Εγγραφών 2024 του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού στο διάστημα από την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου 2024 έως και την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024, στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://eregister.it.minedu.gov.gr.

Εφόσον η διαδικασία εγγραφής γίνεται ψηφιακά μέσω του πληροφοριακού συστήματος του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, είναι απαραίτητη η παροχή στοιχείων που διευκολύνουν την ταυτοπροσωπία των εγγεγραμμένων φοιτητών και φοιτητριών, τόσο στις ακαδημαϊκές όσο και στις διοικητικές διαδικασίες του Πανεπιστημίου.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ να διαβάσετε το συνημμένο αρχείο.

anakoinosi-taytoprosopias-kai-ypovolis-dikaiologitikon-1-4doc.pdf