Κατά τα την προσέλευση στα μαθήματα οι φοιτητές πρέπει να επιδείξουν:

1.                 Αστυνομική ταυτότητα ή ταυτότητα του πανεπιστημίου

2.                 Έγκυρα αποτελέσματα εργαστηριακού ελέγχου PCR ή  στοματοφαρυγγικού/ρινοφαρυγγικού επιχρίσματος ή Αποδεικτικό Εμβολιασμού/ Νόσησης.  Το έγγραφο που θα παρουσιάσετε πρέπει να εμφανίζει QR code  για να μπορέσουμε να ελέγξουμε την ισχύ του εγγράφου σκανάροντας το QR code με την εφαρμογή «Covid Free App GR».  Η εφαρμογή δεν μπορεί να ελέγξει προς το παρόν όλα τα «Ευρωπαϊκά Ψηφιακά Πιστοποιητικά Covid» και προτείνεται η η απλή «Βεβαίωση Εμβολιασμού SARS-Cov-2».  Βεβαιώσεις από ιατρικά κέντρα/φαρμακεία που δεν φέρουν QR code δεν μπορούν να ελεγχθούν από την εφαρμογή “Covid Free App GR” , συνεπώς δεν θα σας επιτραπεί να εισέλθετε στην αίθουσα διδασκαλίας.

Προτείνουμε πριν την έλευσή σας στο μάθημα να ελέγξετε εάν το QR code σας είναι έγκυρο

1.                 Κατεβάστε στη συσκευή σας την εφαρμογή  «Covid Free App GR»

2.                 Χρησιμοποιήστε την εφαρμογή αυτή για να ελέγξετε εάν το έγγραφο που θα παρουσιάσετε κατά την προσέλευσή σας στο μάθημα είναι έγκυρο/σε ισχύ.

Συντάκτης: Μέλος ΔΕΠ

Αφορά: Όλους, Φοιτητές