Τα στατιστικά στοιχεία για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων φοιτητών/τριών που έλαβαν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2021 δείχνουν ότι το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων συγκέντρωσε τις περισσότερες πρώτες προτιμήσεις μεταξύ όλων των ομοειδών Τμημάτων της χώρας.

Είμαστε περήφανοι για αυτή την αναγνώριση που επιβραβεύει τον σταθερό προσανατολισμό του Τμήματος στην παροχή υψηλής ποιότητας εκπαίδευσης μέσα από ένα σύγχρονο και φοιτητοκεντρικό προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών.

Παρακάτω απεικονίζονται οι πρώτες προτιμήσεις των υποψηφίων από τα ΓΕΛ στα οικονομικά τμήματα της χώρας:

Συντάκτης: Μέλος ΔΕΠ

Αφορά: Όλους, Φοιτητές, Μέλη ΔΕΠ, Διοικητικό προσωπικό, Τρίτους εκτός πανεπιστημίου

anakoinosi-proti-protimisi.pdf