Ενημερώση για το 1ο Πανελλήνιο Φοιτητικό Συνέδριο Οικονομικών που διοργανώνεται από φοιτητές του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΤΟΕ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Το Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στο ΤΟΕ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας από τη Δευτέρα 15 έως τη Πέμπτη 18 Ιουλίου 2024, στις εγκαταστάσεις του Τμήματος μας (κτήριο Ματσάγγου, 28ης Οκτωβρίου 78, Βόλος).

Το Συνέδριο έχει ως στόχο να φέρει σε επαφή φοιτητές από όλα τα τμήματα Οικονομικών Επιστημών της Ελλάδας αναδεικνύοντας τις νεότερες εξελίξεις στην Οικονομία. Θα αποτελέσει πόλο γόνιμης συζήτησης, οι συμμετέχοντες θα εμβαθύνουν στην επιστήμη, ενώ οι ομιλητές θα καλλιεργήσουν τα skills της έρευνας και της παρουσίασης.

Στη θεματολογία του Συνεδρίου περιλαμβάνονται όλα τα οικονομικά θέματα εκφρασμένα μέσω της Μικροοικονομικής και Μακροοικονομικής Ανάλυσης.
Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Συνεδρίου: ecsc.econ.uth.gr

Προσκαλούμε όλους τους φοιτητές να παρακολουθήσουν ή/και να συμμετάσχουν ενεργά παρουσιάζοντας την εργασία τους.
Στην παραπάνω ιστοσελίδα μπορούν επίσης να υποβάλλουν την περίληψη την οποία θα θέλανε να παρουσιάσουν.

Γραμματεία Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, Πανεπιστημίου Θεσσαλίας