Oι κατατακτήριες εξετάσεις θα διεξαχθούν με φυσική παρουσία και τηρουμένων όλων των υγιειονομικών μέτρων την Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 2021. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1.       Στατιστική Ι                                                            9:30 – 11:30

2.       Μαθηματικά για Οικονομολόγους Ι & ΙΙ                  12:00 – 14:00

3.       Εισαγωγή στα Οικονομικά Ι & ΙΙ                             14:30 – 16:30

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στις εγκαταστάσεις του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (Αίθουσα 221, ισόγειο κτιρίου Κεντρικής Βιβλιοθήκης Πανεπιστημίου Ιωαννίνων).

Σύμφωνα με το ΦΕΚ 4406/24.09.2021 κάθε υποψήφιος υποχρεούται να προσκομίσει πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση νόσησης ή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος διαγνωστικού ελέγχου (μοριακού ή rapid) από το gov.gr, καθώς και σχετικό έγγραφο ταυτοπροσωπίας (αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο).

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

Είναι σημαντικό να ακολουθηθούν με ακρίβεια τα παρακάτω:

1.       Είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας (κατά προτίμηση χειρουργικής) εντός του κτιρίου.

2.       Οι υποψήφιοι οφείλουν να τηρούν τα μέτρα ατομικής υγιεινής και συνιστάται να φέρουν μαζί τους αντισηπτικό για την απολύμανση των χεριών τους.

3.       Απαγορεύεται αυστηρά η αναγραφή ο,τιδήποτε πάνω έδρανα, καθώς και οποιαδήποτε ενέργεια μειώνει την καθαριότητά τους.

4.       Μετά την ολοκλήρωση της εξέτασης οι υποψήφιοι εξέρχονται άμεσα από το κτίριο.

5.       Για την διευκόλυνση της εφαρμογής των ως άνω, ΔΕΝ θα γίνεται δεκτή η καθυστερημένη είσοδος των υποψηφίων στην αίθουσα εξέτασης.

6.       Παρακαλούνται οι υποψήφιοι να ΜΗΝ προσέλθουν στις εξετάσεις εάν διαπιστώσουν ένα τουλάχιστον από τα παρακάτω συμπτώματα:

ü  Πυρετός

ü  Βήχας (συνήθως ξηρός αλλά μπορεί και με απόχρεμψη)

ü  Λαχάνιασμα ή δυσκολία στην αναπνοή

ü  Κρυάδες

ü  Ρίγος (τρέμουλο)

ü  Μυαλγίες

ü  Κεφαλαλγία

ü  Πονόλαιμος

ü  Ξαφνική απώλεια γεύσης ή όσφρησης

Αφορά: Όλους

Σημαντική ημερομηνία: 1 Δεκεμβρίου 2021