Παρακαλούνται ΟΛΟΙ οι φοιτητές/τριες να προχωρήσουν το συντομότερο δυνατόν σε δήλωση στην πλατφόρμα EDUPASS (https://edupass.gov.gr/) επιλέγοντας την απάντηση “ΝΑΙ” στην ερώτηση:

“Επιθυμώ τα στοιχεία μου (εμβολιασμού, νόσησης, rapid test, PCR test) να προωθούνται αυτομάτως από την ΗΔΙΚΑ στο σύστημα edupass”.

Υπενθυμίζουμε επίσης ότι εάν κάποιος/α φοιτητής/τρια εμφανίσει συμπτώματα συμβατά με COVID-19, δηλαδή

-πυρετό,
-βήχα (συνήθως ξηρός αλλά μπορεί και με απόχρεμψη),
-λαχάνιασμα ή δυσκολία στην αναπνοή,