Το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, λαμβάνοντας υπόψη την Κοινή Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 1699/Β/5-5-2020) και την απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (αρ. 1086/13.05.2020)

αποφάσισε με δεδομένες τις έκτακτες συνθήκες λόγω της πανδημίας και με γνώμονα την προάσπιση της υγείας των φοιτητών και των διδασκόντων, την διασφάλιση της δημόσιας υγείας των συμπολιτών μας και την ομαλή, στο μέτρο του δυνατού, ολοκλήρωση του εαρινού εξαμήνου, οι εξετάσεις για ΟΛΑ τα μαθήματα της εξεταστικής περιόδου του Ιουνίου (συμπεριλαμβανομένων και των μαθημάτων για τους επί πτυχίω φοιτητές) να πραγματοποιηθούν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ εξ αποστάσεως μέσω της πλατφόρμας ecourse.

Παρακαλούνται οι φοιτητές να εγγραφούν ΑΜΕΣΑ (εάν δεν το έχουν ήδη κάνει) στο ecourse των μαθημάτων στα οποία θα εξεταστούν. Λεπτομέρειες για τον ακριβή τρόπο εξ αποστάσεως εξέτασης του κάθε μαθήματος θα ανακοινωθούν στο ecourse το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα.

Αφορά: Όλους