ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΙΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ-1Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (αρ. συν. 1087/26-05-2020), απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή των φοιτητών στις εξ αποστάσεως εξετάσεις της εαρινής περιόδου του ακαδημαϊκού έτους 2019 – 2020 είναι:

MS Teams

·         Η ύπαρξη λογαριασμού στην πλατφόρμα σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης MS Teams του Πανεπιστημίου μας, και

·         Η δυνατότητα σύνδεσης στο MS Teams με χρήση κάμερας και μικροφώνου.

e-course

Για τα μαθήματα που θα εξεταστούν μέσω της πλατφόρμας ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης e-course, εκτός από τον λογαριασμό του MS Teams, οι φοιτητές πρέπει να έχουν:

·         Ενεργό λογαριασμό στο e-course, και

·         Να είναι εγγεγραμμένοι στα αντίστοιχα μαθήματα.

Παρακαλείσθε να προβείτε ΑΜΕΣΑ σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες απόκτησης λογαριασμών στις δύο πιστοποιημένες πλατφόρμες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, MS Teams και e-course, ώστε να είστε σε θέση να λάβετε μέρος στις εξετάσεις της εαρινής περιόδου.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή ερώτηση μπορείτε να επικοινωνείτε:

·         Για την εγκατάσταση του Office 356 και του MS Teams, με τους κ.κ. Κ. Πλαχούρα και Α. Καψάλη (office365@uoi.gr),

·         Για την πλατφόρμα e-course με τον κ. Ι. Σωφρόνη (ecourse@uoi.gr ή στο 2651 00 7162).

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΙΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ-1